Zdrowotne właściwości wełny
Zdrowotne właściwości wełny2

WŁAŚCIWOŚCI WEŁNY Skończ z tradycyjną pościelą, która doskonale izoluje i nie przepuszcza powietrza. Gdy temperatura wzrasta, człowiek przegrzewa się i poci, następnie odkrywa, by się ochłodzić. I tak przez całą noc podświadomie walczymy o właściwą temperaturę, wciąż odkrywając się i przykrywając, co prowadzi m.in. do przewlekłego zapalenia stawów. Informacje dotyczące właściwości zdrowotnych runa owczego:

  • łagodzi nerwobóle,
  • bóle stawów kończyn,
  • bóle pourazowe,
okrycie z wełny zapewnia zdrowy i spokojny sen poprzez utrzymywanie stałej temperatury ciała śpiącego i przepuszczalność powietrza. Wyroby z wełny mają korzystne znaczenie w leczeniu wielu schorzeń, szczególnie reumatycznych, takich jak:
bóle kręgosłupa z bolesnym napięciem mięśni około kręgosłupowych,
stany zapalne mięśni i więzadeł,
pourazowe uszkodzenia nerwów obwodowych,
zaburzenia krążenia obwodowego.
 
MERYNOS
 
Pościel wełnianą wyrabia się z żywej wełny, czyli z wełny podbrzusza, strzyżonej z żywej owcy. Najcenniejsza jest wełna w owiec

rasy merynos, szczególnie z hodowli australijskiej lub nowozelandzkiej. Jej wyjątkowe zalety wynikają z tego, że hodowla tych zwierząt jest prowadzona w naturalnych warunkach, gdzie temperatura waha się od + 40°C w dzień, do zera w nocy. Efektem jest niespotykana dynamika włosa tych zwierząt, czyli zdolność włosa do kurczenia się i rozprężania pod wpływem zmian temperatury. Dzięki temu zimą grzeje a latem, nie dopuszcza do pocenia i przegrzania organizmu. Spośród włókien naturalnych, włos owczej wełny posiada największą zdolność wchłaniania wilgoci tj. aż 43%. Dlatego właśnie pościel z wełny, nie dając odczucia wilgoci, jest w stanie wchłonąć wiele potu, a w czasie przewietrzania łatwo się go pozbywa. W efekcie pościel wełniana zawsze zachowuje odczuwalną świeżość. Każdy włos pokryty jest warstwą naturalnej lanoliny, która chroni przed bakteriami oraz nie stwarza warunków do rozwoju roztoczy, ponadto doskonale pielęgnuje skórę: ujędrnia, nawilża, łagodzi podrażnienia.

Koc z wełny merynosa

WEŁNA Z MERYNOSA AUSTRALIJSKIEGO

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl